• Pohled odborníků

   

   

  Komentovaný text

  Clive Bates, exředitel britské protikuřácké organizace ASH, řekl, že e-cigarety mohou ve 21. století zachránit milióny životů, ale jen za předpokladu, že příliš horliví regulátoři v Evropě a USA jim nebudou do cesty stavět umělé překážky. Budou-li totiž e-cigarety muset být prodávány jako léky, výrazně se tím zdraží a omezí jejich distribuce a nikotinovým náplastem a žvýkačkám nevyroste silná konkurence.

  Linda McAvanová, zpravodajka tabákové směrnice v Evropském parlamentu, která prosazovala nejtvrdší formu protikuřácké regulace a prodej e-cigaret jako léků, se přitom dostala do podezření kvůli kontaktům se zástupci farmaceutických firem.

  Náš komentář

Kdo jsme?

Jsme dobrovolné sdružení  prodejců elektronických cigaret a s nimi souvisejícího příslušenství. Naše sdružení si klade za cíl sjednotit výrobce, distributory a prodejce výrobků určených k tzv. e-kouření (elektronické cigarety a jiné inhalátory). Důležitou činností sdružení, která vyplývá ze stanov, je pravdivé informování veřejnosti o elektronickém kouření. Součástí naší práce je tak i pravidelné testování e-cigaret a jejich náplní, komunikace s legislativními orgány a v neposlední řadě podpora uživatelů e-cigaret.

Komentáře
Aktuality

Nahoru