Aktuality
 • Tisková zpráva

  E-cigarety bude možné používat v restauracích a barech i po 31. květnu 2017 Dne 31. května 2017 vstoupí v platnost tzv. „protikuřácký zákon“, který mimo jiné zakáže kouření ve všech typech restaurací a barů. Tento zákaz se však nevztahuje na elektronické cigarety, které jsou v restauracích i nadále povoleny. „Jsme rádi, že stát pochopil, že je zásadní rozdíl mezi klasickými cigaretami a elektronickou cigaretou. Platná verze zákona proto počítá s tím, že lidé mohou v barech a restauracích užívat e-cigaretu bez omezení“, uvádí k novému zákonu prezident Komory Robert Hrdlička.

  Číst více
 • Nejnovější studie opět potvrzuje, že užívání e-cigaret je výrazně méně škodlivé než kouření

  V prestižním americkém odborném periodiku Annals of Internal Medicine byla uveřejněná studie, která opětovně prokazuje, že lidé, kteří přešli na užívání elektronických cigaret po dobu nejméně šesti měsíců, měli v organismu zřetelně nižší úroveň toxických a rakovinotvorných látek než ti, kteří pokračovali v kouření klasických cigaret.

  Číst více
 • Zákaz kouření v restauracích je už na dosah. A bez kuřáren

  Pokud vše tentokrát klapne, už příští rok na konci května si lidé budou moci dát i v českých hospodách jídlo či pivo, aniž by je obtěžoval cigaretový dým. Poslance dnes čeká konečné hlasování o vládním návrhu. A koalice si věří, že reparát vyjde. Zákaz má platit od konce května, od Světového dne bez tabáku.

  Číst více
Kdo jsme?

Jsme dobrovolné sdružení  prodejců elektronických cigaret a s nimi souvisejícího příslušenství. Naše sdružení si klade za cíl sjednotit výrobce, distributory a prodejce výrobků určených k tzv. e-kouření (elektronické cigarety a jiné inhalátory). Důležitou činností sdružení, která vyplývá ze stanov, je pravdivé informování veřejnosti o elektronickém kouření. Součástí naší práce je tak i pravidelné testování e-cigaret a jejich náplní, komunikace s legislativními orgány a v neposlední řadě podpora uživatelů e-cigaret.

Komentáře
Aktuality

Nahoru