KELK – Komora elektronického kouření

Komora elektronického kouření je dobrovolné sdružení prodejců elektronických cigaret a souvisejícího příslušenství.

Sdružení vzniklo za účelem sjednotit výrobce, distributory a prodejce výrobků pro elektronické kouření. Mezi činnosti sružení patří mimo jiné komunikace s legislativními orgány a poskytování objektivních informací o e-kouření veřejnosti. Dále také kontrola kvality zboží či podpora prodejců i uživatelů e-cigaret.

Členové komory jsou vázáni přísnými pravidly, proto v prodejnách označených logem KELK nenajdete levné náhražky elektronických cigaret a e-liquidů bez potřebných atestů.

Naším stanoviskem je, že elektronické kouření je zdravější alternativou kouření tabákových výrobků. Proto se snažíme zasahovat do legislativy a podávat objektivní informace týkající se elektronického kouření, aby se každý mohl svobodně rozhodnout podle svého nejlepšího "vědomí a svědomí".

 

Poslání KELK

- kontrola kvality zboží na českém trhu
- komunikace s legislativními orgány
- poskytování objektivních informací o e-kouření
- prosazování zájmů prodejců e-cigaret
- prosazování zájmů e-kuřáků
 

Kdo jsme?

Jsme dobrovolné sdružení  prodejců elektronických cigaret a s nimi souvisejícího příslušenství. Naše sdružení si klade za cíl sjednotit výrobce, distributory a prodejce výrobků určených k tzv. e-kouření (elektronické cigarety a jiné inhalátory). Důležitou činností sdružení, která vyplývá ze stanov, je pravdivé informování veřejnosti o elektronickém kouření. Součástí naší práce je tak i pravidelné testování e-cigaret a jejich náplní, komunikace s legislativními orgány a v neposlední řadě podpora uživatelů e-cigaret.

Komentáře
Aktuality

Nahoru