Etický kodex

ETICKÝ KODEX ČLENŮ KELK:

  • KELK je dobrovolné sdružení výrobců, distributorů a prodejců výrobků pro elektronické kouření. Nepodléhá žádnému komerčnímu subjektu a neslouží žádné konkrétní značce či aktivitám konkrétního komerčního subjektu. KELK nebude nikdy dělat reklamu žádné značce či výrobkům, ale vždy bude propagovat pouze elektronické kouření jako takové.

 

  • Na tištěných materiálech KELK, webových stránkách, mediálních výstupech či promo materiálech nesmí být propagována jednotlivá značka, právnická osoba či výrobek konkrétního výrobce.

 

  • Každá právnická osoba, zabývající se prodejem e-liquidů, musí mít příslušná oprávnění ke své činnosti. Jde především o: živnostenský list „Výroba nebezpečných chemických látek a nebezpečných chemických směsí a prodej chemických látek a chemických směsí klasifikovaných jako vysoce toxické a toxické“.

 

  • Členové KELK, kteří uvádějí e-liquidy na trh v České republice musí mít rozbory na celkový obsah látek těchto e-liquidů z akreditované laboratoře v České republice. Tyto rozbory jsou nutné na každou příchuť, kterou člen KELK uvádí na trh pod konkrétní značkou. Dále je nutné mít rozbor, který potvrzuje správné hodnoty nikotinu v dané gramáži na každou gramáž nikotinu od konkrétní značky, kterou člen na trh uvádí. Tyto rozbory jsou prováděny vždy při vstupu do sdružení KELK.

 

  • Všechny e-liquidy musí mít vyhotoveny bezpečnostní listy v češtině na základě výše uvedených rozborů. Každý člen KELK, který pouze prodává e-liquidy, ale neuvádí na trh v České republice nové zboží, musí mít od svého dodavatele výše uvedené dokumenty. Především tedy rozbory z české akreditované laboratoře a bezpečnostní listy k veškerým e-liquidům ve své nabídce.
Kdo jsme?

Jsme dobrovolné sdružení  prodejců elektronických cigaret a s nimi souvisejícího příslušenství. Naše sdružení si klade za cíl sjednotit výrobce, distributory a prodejce výrobků určených k tzv. e-kouření (elektronické cigarety a jiné inhalátory). Důležitou činností sdružení, která vyplývá ze stanov, je pravdivé informování veřejnosti o elektronickém kouření. Součástí naší práce je tak i pravidelné testování e-cigaret a jejich náplní, komunikace s legislativními orgány a v neposlední řadě podpora uživatelů e-cigaret.

Komentáře
Aktuality

Nahoru