• Vyplatí se Vám klasické cigarety? Úvaha

     

    V poslední době okolo sebe často slyšíme pojem „elektronická cigareta“. Setkáváme se s ní v obchodech, na tržištích, mezi lidmi, s přáteli, v hospodě, u vínka prostě všude. Najdeme už jen velmi málo lidí, kteří o této „novince“ ještě neslyšeli. Jako kuřáci přemýšlíme nad otázkami kolem e-cigaret. Je opravdu zdravější? Ušetřím její koupí? Omezím kouření? Přestanu kouřit? A tak začneme pátrat.

    V mediích najdeme spoustu článků, které jdou pro i proti e-cigaretám. Jeden článek nám tvrdí, že jsou nebezpečné a druhý naopak, jak je e-kouření zdravé. Co si ale vybrat? Je důležité získávat informace z kvalitních zdrojů a používat při tom selský rozum. Nyní se již z mnoha článků a studií dozvíme, že e-cigarety jsou zdravější variantou kouření a proč. Přesto nejsou prostředkem na odvykání kouření. To, jestli svůj zlozvyk omezíme nebo s ním skoncujeme úplně, záleží čistě na nás, naší motivaci a vůli.

    Další plus elektronické cigarety je cena. Když si většina kuřáků spočítá, kolik korun utratí za cigarety a kolik za elektronické kouření, je většinou příjemně překvapena. Mimo jiné nahrává e-cigaretám neustálé zdražování cigaret tabákových. Jen nedávno došlo ke zdražení cigaret v důsledku zvyšování spotřební daně. Toto navýšení se ještě plně neprojevilo a ministerstvo financí již chystá tříletý plán zdražování cigaret. Návrh je nyní v připomínkovém řízení a jen od ledna příštího roku by mělo dojít k navýšení až o 4 koruny na krabičku. Náš zlozvyk se nám tak opět prodraží.

    A co Vy? Přemýšleli jste už nad elektronickou cigaretou? Pátrali jste po informacích? Nebo se ani přes své zdraví a zdražování cigaret svého „zlozvyku“ nevzdáte?

Kdo jsme?

Jsme dobrovolné sdružení  prodejců elektronických cigaret a s nimi souvisejícího příslušenství. Naše sdružení si klade za cíl sjednotit výrobce, distributory a prodejce výrobků určených k tzv. e-kouření (elektronické cigarety a jiné inhalátory). Důležitou činností sdružení, která vyplývá ze stanov, je pravdivé informování veřejnosti o elektronickém kouření. Součástí naší práce je tak i pravidelné testování e-cigaret a jejich náplní, komunikace s legislativními orgány a v neposlední řadě podpora uživatelů e-cigaret.

Komentáře
Aktuality

Nahoru