• Velká Británie: E-cigarety by měly být nabídnuty kuřákům, říkají lékaři

   

  Podle lékařů by kuřákům měly být nabídnuty elektronické cigarety, a měli by být k nim vedeni. „The UK's Royal College of Physicians“ tvrdí, že existují jednoznačné důkazy pro to, že e-cigarety jsou „mnohem bezpečnější“ než kouření běžných cigaret a pomůcky na odvykání kouření. Se správnými kontrolami a opatřeními by vaping mohl zlepšit životy milionů lidí, uvádí se v nové dvousetstránkové zprávě. Podle té jsou také neopodstatněné obavy, že e-cigarety jsou branou ke kouření.

  Lékaři ve Velké Británii mohou e-cigarety předepisovat pouze, pokud byly licencovány jako „prostředek k odvykání kouření“. Touto cestou se však vydává jen velmi málo firem, proto si lidé, kteří chtějí přestat kouřit, budou muset e-cigarety stále kupovat sami.

              V Anglii se prodej e-cigaret od roku 2007 neustále zvyšuje a od roku 2012 se dokonce staly nejoblíbenější volbou pro odvykání kouření a nahradily tak nikotinové náplasti a žvýkačky. Lékaři uznávají, že e-cigarety nejsou bez rizika a z hlediska těch dlouhodobých jsou nutné další studie. Přesto jsou e-cigarety alespoň z 95% bezpečnější než cigarety tabákové.

              Podle britských lékařů by bylo krokem vpřed, zavedení e-cigaret na lékařský předpis v rámci širšího programu na odvykání kouření.

   

  Zdroj: http://www.bbc.com/news/health-36139618

Kdo jsme?

Jsme dobrovolné sdružení  prodejců elektronických cigaret a s nimi souvisejícího příslušenství. Naše sdružení si klade za cíl sjednotit výrobce, distributory a prodejce výrobků určených k tzv. e-kouření (elektronické cigarety a jiné inhalátory). Důležitou činností sdružení, která vyplývá ze stanov, je pravdivé informování veřejnosti o elektronickém kouření. Součástí naší práce je tak i pravidelné testování e-cigaret a jejich náplní, komunikace s legislativními orgány a v neposlední řadě podpora uživatelů e-cigaret.

Komentáře
Aktuality

Nahoru