• USA & Kanada: Spojené státy vyhlásily zákaz e-cigaret pro osoby mladší 18 let

   

  Americká vláda představila nová federální pravidla, která zahrnují zákaz prodeje elektronických cigaret osobám mladším 18 let. FDA (Food and Drug Administration) bude také požadovat, aby jim výrobci předložili své výrobky k posouzení.

  Nová pravidla se také týkají doutníků, tabáku i vodních dýmek. Kalifornie také představila novou legislativu, která reguluje používání e-cigaret.

              Podle nových pravidel budou muset kupující prokázat věk, bude zakázán prodej e-cigaret v prodejních automatech a zakázány budou i bezplatné vzorky.

  Guvernér Kalifornie pak podepsal pět bodů omezujících užívání tabáku různými způsoby, včetně regulace e-cigaret a rozšiřování finančních prostředků na protikuřácké programy. Také se zvýšil věk pro nákup tabákových produktů z 18 na 21 let, s výjimkou vojáků v aktivní službě. Elektronické cigarety stejně jako ty tabákové budou zakázány ve společných prostorách po celém státě.

  Zdroj: http://www.bbc.com/news/world-us-canada-36213343

Kdo jsme?

Jsme dobrovolné sdružení  prodejců elektronických cigaret a s nimi souvisejícího příslušenství. Naše sdružení si klade za cíl sjednotit výrobce, distributory a prodejce výrobků určených k tzv. e-kouření (elektronické cigarety a jiné inhalátory). Důležitou činností sdružení, která vyplývá ze stanov, je pravdivé informování veřejnosti o elektronickém kouření. Součástí naší práce je tak i pravidelné testování e-cigaret a jejich náplní, komunikace s legislativními orgány a v neposlední řadě podpora uživatelů e-cigaret.

Komentáře
Aktuality

Nahoru