• Test dýchacích cest odhalil, že e-cigaretový aerosol má podobné účinky jako vzduch

     

    Vystavení se cigaretovému kouři po dobu šesti hodin má za následek téměř úplnou buněčnou smrt. Naproti tomu stejná doba vystavení se parám z elektronických cigaret nijak neovlivnila životaschopnost buněk. Toto vychází z nového výzkumu zveřejněného v Toxicology in Vitro (DOI: 10,1016 / j.tiv.2015.05.018).

    Vědci z British American Tobacco a Mattek Corporation použili jedinečnou kombinaci testů, aby prošetřili možné nepříznivé dopady e-cigaretového aerosolu na tkáně dýchacích cest ve srovnání s cigaretovým kouřem. Při tomto výzkumu byl použit 3D model respirační epitelové tkáně a „VITROCELL smoking robot“, který je speciálně navržen pro experimenty „in vitro“. Výsledky studie pak ukázaly, že e-cigaretový aerosol není cytotoxický a i přes hodiny jeho působení má na tkáň podobný vliv jako vzduch. Naopak dle tohoto výzkumu cigaretový kouř snižuje životaschopnost buněk na 12%.

    Zdroj: http://www.eurekalert.org/

    Celý článek v originále: http://www.eurekalert.org/pub_releases/2015-07/raba-atr071415.php

Kdo jsme?

Jsme dobrovolné sdružení  prodejců elektronických cigaret a s nimi souvisejícího příslušenství. Naše sdružení si klade za cíl sjednotit výrobce, distributory a prodejce výrobků určených k tzv. e-kouření (elektronické cigarety a jiné inhalátory). Důležitou činností sdružení, která vyplývá ze stanov, je pravdivé informování veřejnosti o elektronickém kouření. Součástí naší práce je tak i pravidelné testování e-cigaret a jejich náplní, komunikace s legislativními orgány a v neposlední řadě podpora uživatelů e-cigaret.

Komentáře
Aktuality

Nahoru