• Reakce Komory elektronického kouření (KELK) na obsah tvz. protikuřáckého zákona

   

  V návaznosti na informace zveřejněné v médiích ohledně tzv. protikuřáckého zákona předkládaného ministrem Svatoplukem Němečkem (ČSSD) si dovolujeme vyjádřit se k částem zákona, které se úzce dotýkají elektronických cigaret.

  1) KELK nesouhlasí s návrhem zakázat používání elektronických cigaret v restauracích. Při používání elektronické cigarety nedochází k hoření a z hlediska pasivního kouření tak nepředstavují e-cigarety riziko pro kuřáky ani jejich okolí. Není proto žádný důvod v tomto směru řadit e-cigarety na roveň tabákovým výrobkům.

  2) Zákon na jedné straně argumentuje negativními vlivy nikotinu, ale zároveň chce zakázat i ty e-cigarety, u nichž náplně tuto látku neobsahují.

  3) Světoví i domácí odborníci jednoznačně potvrzují, že používání e-cigaret je z hlediska zdravotních dopadů nesrovnatelně méně škodlivé, než kouření cigarety klasické. Pro KELK je proto nepochopitelné, proč chce Ministerstvo zdravotnictví brát lidem v restauracích tuto alternativu.

  Za Komoru elektronického kouření

  Adam Pavelka, předseda

Kdo jsme?

Jsme dobrovolné sdružení  prodejců elektronických cigaret a s nimi souvisejícího příslušenství. Naše sdružení si klade za cíl sjednotit výrobce, distributory a prodejce výrobků určených k tzv. e-kouření (elektronické cigarety a jiné inhalátory). Důležitou činností sdružení, která vyplývá ze stanov, je pravdivé informování veřejnosti o elektronickém kouření. Součástí naší práce je tak i pravidelné testování e-cigaret a jejich náplní, komunikace s legislativními orgány a v neposlední řadě podpora uživatelů e-cigaret.

Komentáře
Aktuality

Nahoru