• Prodejci e-cigaret garantují kvalitu výrobků certifikátem kvality

     

    Praha, 9. dubna 2014 – Komora elektronického kouření (KELK) oznamuje, že během dubna a května se všechny provozovny a prodejny sdružené v komoře začnou označovat logem s certifikátem kvality. K uživatelům se tak dostane jen kvalitní a testované zboží.

    „Logo s certifikátem kvality bude umístěno v každé provozovně a u každého prodejce e-cigaret, který je členem sdružení KELK. Spotřebitelům bude garantovat, že zde nakoupí pouze produkty splňující nároky na nejvyšší kvalitu výrobku,“ řekl prezident komory Adam Pavelka.

    V komoře jsou zastoupeni majitelé velkoobchodů, prodejci a výrobci produktů elektronického kouření, kteří mají společný zájem na kvalitě a důvěryhodnosti podnikání v oblasti elektronického kouření. Prodejci náplní do cigaret musí disponovat detailním chemickým rozborem z akreditovaných laboratoří na území České republiky, jenž nesmí být starší než šest měsíců. Součástí rozborů musí být i potvrzení správné hodnoty nikotinu v prodávané gramáži. Všechny nabízené náplně do e-cigaret musí mít také vyhotoven tzv. bezpečnostní list a splňovat řadu dalších vnitřně nastavených pravidel pro lepší orientaci a ochranu spotřebitelů v nabídce produktů elektronického kouření.

Kdo jsme?

Jsme dobrovolné sdružení  prodejců elektronických cigaret a s nimi souvisejícího příslušenství. Naše sdružení si klade za cíl sjednotit výrobce, distributory a prodejce výrobků určených k tzv. e-kouření (elektronické cigarety a jiné inhalátory). Důležitou činností sdružení, která vyplývá ze stanov, je pravdivé informování veřejnosti o elektronickém kouření. Součástí naší práce je tak i pravidelné testování e-cigaret a jejich náplní, komunikace s legislativními orgány a v neposlední řadě podpora uživatelů e-cigaret.

Komentáře
Aktuality

Nahoru