• Kalifornie upustila od návrhu zákona o regulaci elektronických cigaret

     

    Ve středu 8. 7. 2015 zasedal v Kalifornii výbor ohledně schválení návrhu zákona týkající se regulace elektronických cigaret. Členové výboru udělali v návrhu výrazné změny, na jejichž základě senátor Mark Leno, autor zákona, od dané novely upustil. V novele návrhu zákona přišli členové s tvrzením, že elektronické cigarety nejsou tabákovým výrobkem. Článek na webu www.sacbee.com se dále zabývá vyjádřením některých členů zákonodárného shromáždění, dalším vývojem návrhu zákona, elektronickými cigaretami či tabákovým průmyslem.

    Z článku uveřejněném na webu "THE SACRAMENTO BEE" mimo jiné také vyplývá, že v současné době jsou mezi největšími výrobci e-cigaret tabákové firmy. Jednou z nich je i tabákový gigant Altria Group. Dle jejich vyjádření je součástí strategie firmy transformovat tabákový průmysl na autoritu v oblasti vapingu.

    Dále jsou v článku zmíněny také analýzy prodeje elektronických cigaret. Z nashromážděných dat plyne, že dle předpokladu by mohly elektronické cigarety v příštím desetiletí předstihnout ve spotřebě cigarety tabákové.

    Celý článek v originále zde: http://www.sacbee.com/news/politics-government/capitol-alert/article26824945.html 

Kdo jsme?

Jsme dobrovolné sdružení  prodejců elektronických cigaret a s nimi souvisejícího příslušenství. Naše sdružení si klade za cíl sjednotit výrobce, distributory a prodejce výrobků určených k tzv. e-kouření (elektronické cigarety a jiné inhalátory). Důležitou činností sdružení, která vyplývá ze stanov, je pravdivé informování veřejnosti o elektronickém kouření. Součástí naší práce je tak i pravidelné testování e-cigaret a jejich náplní, komunikace s legislativními orgány a v neposlední řadě podpora uživatelů e-cigaret.

Komentáře
Aktuality

Nahoru