• Elektronické cigarety dobyly Hollywood i Kavčí Hory

   

  (Praha) – Elektronické cigarety jsou stále populárnější alternativou k běžnému kouření. Mnoho příznivců mají i v řadách slavných osobností. Elektronické kouření si oblíbily takové hvězdy, jako je Britney Spears, Johnny Depp, Charlie Sheen či české celebrity Jan Kraus či Marta Kubišová. Zatímco Evropané jsou v otázce kouření cigaret na veřejnosti poměrně tolerantní, americká společnost je tomuto zlozvyku otevřená mnohem méně. Není proto divu, že slavné osobnosti Hollywoodu si v zájmu vlastní popularity obvykle vychutnávají svoji cigaretu v ústraní, pečlivě skryti před objektivy fotografů. V poslední době však přibývá celebrit, které naopak hrdě kouří na veřejnosti a navíc se snaží jít ostatním kuřákům příkladem. Místo běžné cigarety však v ruce drží cigaretu elektronickou.

  Foto/ Elektronické cigarety dobyly Hollywood i Kavčí Hory

  Ze zlozvyku se naučily udělat svoji přednost takové hvězdy jako Leonardo DiCaprio, Dennis Quaid či Britney Spears. Jedním z průkopníků módy elektronických cigaret ve světě slavných hollywoodských tváří byl právě herec Leonardo DiCaprio. Jeho jízda na kole s takzvanou e-cigaretou v ústech nejdříve sklidila kritiku, později se však začali přidávat další jeho kolegové, kteří nyní elektronické kouření hrdě propagují.

  „Od doby, kdy se vlivem elektronických cigaret na lidské zdraví začaly zabývat lékařské výzkumy a potvrdila se jejich mnohonásobně nižší škodlivost ve srovnání s běžnými cigaretami, začalo se k tomuto trendu pyšně hlásit mnoho známých osobností. I oni mají z velké části podíl na dnešní popularitě e-cigaret,“ vysvětlil Erik Malach, ředitel společnosti Equites Electronics, která je v současnosti jediným tuzemským výrobcem elektronických cigaret.

  Herečka Catherine Heigl si například e-cigaretu neváhala vychutnat v přímém televizním přenosu populární show Davida Lettermana. „Máte pocit, že doopravdy kouříte, ale přitom vydechujete jen vodní páru. Neobtěžujete tak nikoho ve vašem okolí a neubližujete ani sami sobě,“ vysvětlila Heigl své nadšení. Herec Charlie Sheen, který se dříve potýkal se závislostí na cigaretách i alkoholu, si zdraví šetrnější způsob kouření oblíbil natolik, že dokonce založil vlastní společnost produkující elektronické cigarety. Zodpovědnější obraz se veřejnosti snaží předvést i zpěvačka Britney Spears, doposud kritizovaná za kouření v blízkosti svých dětí. K populárnímu ekologickému trendu se dále připojila i herečka Lindsay Lohan, topmodelka Kate Moss či herec Johnny Depp.

   

  E-cigaretám holduje i řada českých celebrit. K elektrickému kouření se přiznali například herci Jan Kraus, Oldřich Kaiser, Otakar Brousek, Vilma Cibulková, zpěvačka Marta Kubišová nebo dokonce i vášnivý kuřák Jiří Bartoška. Mezi českými umělci je velké množství kuřáků, z nichž někteří používají cigarety příležitostně, v případech, kdy nechtějí obtěžovat okolí, jiní se s pomocí elektronické cigarety snaží se svým zlozvykem skoncovat úplně. „Elektrickou cigaretu volí stále více kuřáků, kteří chtějí omezit nepříznivé dopady kouření na zdraví. E-cigareta totiž neobsahuje dehet, oxid uhelnatý či jiné škodlivé látky vdechované při spalování běžné cigarety. Kuřák dostane potřebnou dávku nikotinu, ale nemusí přitom kouřem poškozovat sebe ani okolí,“ doplnil Malach. Podle Evropské kardiologické společnosti navíc elektronické cigarety nepoškozují kardiovaskulární systém.

  (BN)

  zdroj: www.barovenoviny.cz/elektronicke-cigarety-dobyly-hollywood-i-kavci-hory/

Kdo jsme?

Jsme dobrovolné sdružení  prodejců elektronických cigaret a s nimi souvisejícího příslušenství. Naše sdružení si klade za cíl sjednotit výrobce, distributory a prodejce výrobků určených k tzv. e-kouření (elektronické cigarety a jiné inhalátory). Důležitou činností sdružení, která vyplývá ze stanov, je pravdivé informování veřejnosti o elektronickém kouření. Součástí naší práce je tak i pravidelné testování e-cigaret a jejich náplní, komunikace s legislativními orgány a v neposlední řadě podpora uživatelů e-cigaret.

Komentáře
Aktuality

Nahoru